Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 15.4.2019 17:32

Jaro, čas líhnutí kuřátek!

Jaro, čas líhnutí kuřátek!
Líhnutí kuřátek je nedílnou součástí koloběhu života a především jaro je spojeno s příchodem mláďat. Pokud se chystáte na chov slepic a především líhnutí kuřátek máme pro Vás několik užitečných rad a pomocníků, kteří Vám s tím pomohou.

Pro kuřátka je důležité dostatečně větrat, zajistit jim teplo, vystlat podlahu vhodnou podestýlkou, zvolit kvalitní potravu a vodu. Kuřátka nemají vybudovanou silnou imunitu, a proto je nutné jim zajistit potřebný komfort. Pokud tedy uvažujete o chovu, připravte se včas, a mějte na paměti: nízká teplota může znamenat pro kuřátka nachlazení nebo pneumonii a opravdu nízká teplota způsobuje zápal plic, který je pro ně smrtelný.

Máte-li kvočnu s dobrými mateřskými instinkty, nemusíte nic řešit a kvočna se o svá mláďátka postará sama. Avšak někdy musí tuto péči obstarat člověk a v tomto případě je zde technika, která bude Vaším pomocníkem. V dnešní době jsou časté líhně, které pomohou s líhnutím. Následně je potřeba zajistit kuřátkům teplo, které jim pomůže přežít a vyvíjet se.

Jarní období je velmi proměnlivé a výkyvy teplot jsou běžné. V případě chladného počasí a odchovu kuřat bez kvočny je nutné jim poskytnout teplo z tepelných zdrojů. Nejvhodnější jsou infralampy s červeným světlem a umělé kvočny. U všech tepelných zdrojů a zářičů je nutné dodržovat technické a bezpečnostní podmínky.

Pro podporu přirozeného vývoje použijte umělé kvočny  se zabudovaným zdrojem tepla. Vybrat si můžete z několika velikostí dle velikosti chovu. Deska je výškově stavitelná pomocí nožiček a tak dle růstu kuřátek můžete upravovat výšku desky.

Infralampy a teplené zdroje můžeme rozdělit do několika skupin. Nejčastěji prodávané a oblíbené jsou infralampy bez regulace  nebo s regulací . U lampy s regulací si můžete pomocí přepínače zvolit vypnuto - plný výkon - poloviční výkon. Do těchto lamp opět můžete zvolit několik typů vyhřívacích žárovek dle výkonu, který potřebujete.

Oblíbeným zdrojem tepla je i tepelný zářič, který je standardně vybaven keramickým tepelným tělesem.

 

Karbonová lampaNovinkou a posunem ve vývoji u těchto zařízení je InterHeat karbonová lampa, která je určená jak pro drůbež tak pro selata. Jedná se zatím o nejmodernější a nejefektivnější způsob ohřevu v oblasti zdravého odchovu mláďat. Interheat Carbon Protector je ochranná karbonová lampa pracující na bázi zahřívání uhlíkových vláken. Podstatně redukuje náklady na vytápění a je ekologicky šetrná, bez škodlivých plynů a oxidu uhličitého.

 • Snižuje respirační onemocnění a mortalitu.
 • Umožňuje lepší produktivitu a celkově lepší prostředí pro chov.
 • Má široké využití nejen v chovu drůbeže a selat, ale i v zahradnictví.
 • Tato lampa udržuje teplo rovnoměrně a na velké ploše díky velkému poloměru ohřevu.
 • Vysoká účinnost – využívá 98,4 % energie.
 • Vysoký bezpečnostní standard - při naklonění o více jak 30° se sama vypne (ochrana proti nechtěném kontaktu s hořlavým materiálem).
 • Má odolné topné infra těleso z karbonových vláken s dlouhou životností.
 • Snadná výměna topného tělesa, snadné nasunutí po stisknutí tlačítka.
 • Neprodukuje škodliviny a emise CO - není nutné tak intenzivní větraní jako u plynových zářičů s ohledem na produkci CO = úspora energie a nehrozí tak hromadný úhyn při selhání ventilace.
 • Snižuje výskyt respiratorních chorob.
 • Je odolná proti vodě IPX4.
 • Zlepšuje krevní oběh a imunitu zvířat.
 • Urychluje proces růstu.
 • Pomáhá při léčbě virových a zánětlivých onemocnění
 • Na rozdíl od tepla z kovových, plastových či keramických výhřevných těles a radiátorů tepelné záření o této vlnové délce paprsků proniká hlouběji do těla zvířat.

Pokud teplota prostoru kuřátkům vyhovuje poznáte tak, že se pohybují po celém vyhrazeném prostoru a nejsou jen v jednom chumlu.

Kuřátka při této péči budou spokojená a porostou k radosti chovatele.

Autorka: Erika Kalinová, Dis.

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.