Adventní víkend pro Vodní záchranou službu ČČK, Č. Krumlov p.s.

Ing. Tereza Bašta Kamírová | 15.12.2022

Pomáhejte nákupem!

10 % z každé e-shopové objednáveky o víkendu 17.-18. prosince 2022 věnujeme na podporu Vodní záchranné služby ČČK Č. Krumlov, p.s.

VZS Č.Krumlov je občanské neziskové sdružení, je členem International LifeSaving Federation, součástí Integrovaného záchranného systému ČR. Zabezpečuje preventivní a záchrannou činnost a poskytování první pomoci na vodní ploše Lipno a v jeho bezprostřední blízkosti ze základny v Dolní Vltavici. V dalších lokalitách poté pracují na vyžádání, poskytují, technickou pomoc (potápěčské a  vyhledávací práce, výškové práce), zdravotní dozor, školení a kurzy, sportovní a teambuildingové programy.  Členové VZS každoročně zasahují v desítkách případů a svoji činnost koordinují s IZS ČR.

Pod svá křídla berou také děti, ty mají možnost zapojit se do oddílu dětí a mládeže, který se zaměřuje na záchranářské a sportovní aktivity.

Ti nejlepší členové VSZ Č.Krumlov reprezentují ČR na Mistrovství světa a Evropy Lifesavingu. 

 

Členové VZS jsou dobrovolníci a pro jejich činnost je nezbytné se neustále vzdělávat. Nejen plavecký trénink je základem vodního záchranáře. Věnují se speciálním záchranným technikám na vodních plochách, zdravotnímu vzdělání, potápění, ovládání plavidel, výcviku psů a dalším činnostem, které pomáhají zachraňovat životy často v extrémních podmínkách. 

Vzdělávání členů i akvizice potřebného, moderního vybavení je velmi nákladnou položkou, proto jsme se rozhodli v letošním roce poskytnout sdružení finanční pomoc. A pomoct můžete i vy! Pokud nakoupíte během adventního víkendu od 17. - 18. prosince 2022 na našem e-shopu, 10 % z vaší objednávky půjde na podporu vodních záchranářů. 

Kromě víkendu můžete pomoct také přímo, a to na účet Vodní záchranné ČČK Český Krumlov p.s.

U Kasáren 111, 38101 Český Krumlov 

bankovní spojení 238526432/0300

IČO: 60630256, DIČ: CZ 60630256

Aktualizováno

Děkujeme, i díky vám věnujeme na konto záchranářů 48 018 Kč!