Beru na vědomí

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Ze života firmy

Rozhovor s fotografkou Martinou Burianovou

Rozhovor s fotografkou Martinou Burianovou
Rozhovor s profesionální fotografkou Martinou Burianovou, která pro Vás připravila E-book s návodem Jak fotit koně a další užitečné příručky.

Kdo je Martina Burianová, povězte nám něco o sobě.

Od roku 2010 se věnuji fotografování, novinářské činnosti, ale také výuce fotografování, a to se zaměřením na sportovní a reportážní fotografii v oblasti koní, psů, koček a letadel. Za uplynulou dobu jsem již díky fotografování procestovala svět, podívala jsem se do zemí Evropy, ale také Ameriky, kde jsem fotila světové závody v jezdectví a také letectví. Publikuji nejen v tištěných magazínech, jako je Svět koní, V sedle, Kočičí Planeta, ale také v rámci skupiny Galopp-Foto a AirRace-Foto, kterou zároveň pomáhám vést. Baví mě rozdávat lidem radost prostřednictvím fotografií, a tak fotografování zároveň učím prostřednictvím teoretických, ale i praktických kurzů v rámci projektu „Jak fotit koně“ a „Jak fotit letadla“. Nyní nově otevírám ateliér „S kapkou podhledu“ určený pro pejsky a kočičky, ve kterém fotíme klasickým způsobem, ale také z podhledu na proskleném stole. 

Jak jste se dostala k focení?

V podstatě úplnou náhodou. Dlouhý čas jsem fotila na kompakt a v momentě, kdy si má kamarádka od koní pořídila digitální zrcadlovku a zahrnula mě nespočtem pěkných fotografií, pořídila jsem si svou zrcadlovku také a začala jsem se metodou pokusu a omylu učit, jak mají koně na fotografii vypadat, jak zrcadlovku nastavit, ale také fotografie upravit.

Kde berete inspiraci a sbíráte zkušenosti?

Mou inspirací v začátcích byla Magdaléna Straková, u které jsem absolvovala dvoudenní fotoworkshop, který celé mé zaměření na reportážní a sportovní fotografii, která může mít zároveň vypovídající hodnotu a může být i perfektně zpracována, odstartoval. Později jsem čerpala inspiraci od sportovního a reportážního fotografa Martina Haleše, který se nezaměřuje pouze na jezdectví, ale i na automobily, letadla, apod. V posledních letech mě začalo lákat i jiné odvětví fotografie a tím je reklamní retuš a montáž, kterou sleduji u Stanislava Petery, u kterého letos strávím hned několik seminářů, na které se těším. Jinak doplňuji své zkušenosti i nadále metodou „pokusu a omylu“, ale také z různých online kurzů na internetu. 

Co Vás na této práci nejvíce baví a jaké jsou Vaše největší zážitky z focení?

Baví mě skutečnost, že jsem od rána do večera pánem svého času. Za hezkého počasí jsem v terénu s fotoaparátem v ruce, a když je za okny nevlídně, zpracovávám obvykle fotografie, články a věnuji se vedení kurzů. Navíc svůj čas trávím v prostředí, které je mi blízké, a to u koní a letadel, a to s lidmi, které mám ráda. Velkým zážitkem z fotografování pro mě je, že se díky své profesi dostávám na místa, která jsou běžným smrtelníkům nepřístupná, hodně při tom také cestuji a to mě opravdu baví. V neposlední řadě mě neskutečně naplňují úspěchy fotografů, kteří se vydali na společnou cestu se mnou a učí se fotit lépe. To vždy považuji za nejkrásnější moment a beru to jako velkou motivaci pro to, abych v činnosti nadále pokračovala.

Máte nějaký tip pro začínající fotografy?

Fotit téma, které má fotograf rád. A pokud ho důvěrně nezná, měl by jej poznat. A to opravdu na vlastní kůži. Stejnou cestou jsem se vždy vydávala i já, takže jsem si vyzkoušela, co je to piafa a pasáž, jak pracovat s koněm na dvou lonžích, jak si zalasovat tele ze sedla koně, ale také, jak pilotovat letadlo. Díky takové zkušenosti člověk svou lásku k danému tématu mnohem více prohloubí a na fotografiích je to velice dobře znát. 

Co Vás kromě focení baví?

Fotografováním v podstatě žiju o rána do večera a tak jsem se naučila nacházet své koníčky právě v těchto oborech. Miluji jízdu na koni, ráda si sednu za knipl do letadla, běhám se psem canicross, učím se na klávesy, střílím ze závodní vzduchovky a především se velice ráda setkávám se svými přáteli.

Více o projektech M. Burianové

Foto: Martina Burianová 

RSS kanál Kamír a Co spol. s r.o.
buďte vždy v obraze
RSS

 

Kamír ceník 2018

 

Ověřeno zákazníky

9 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v e-shopu Vše pro farmu

 

Odrážka nízké ceny
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka trvale přes 9 000 položek zboží skladem
Odrážka možnost dopravy zdarma
Odrážka sleva 10% na jaden nákup v roce pro každého registrovaného zákazníka
Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka bezplatné odborné poradenství při nákupu
Odrážka rychlé dodání zboží, síť vlastních poboček
Odrážka Ověřeno zákazníky - klikněte a přesvědčte se sami

© 2018 KAMÍR a Co spol. s r.o., tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.